Menu

U13-2

 

Mandag 18:00 - 19:30 Stor kunst

Onsdag 18:00 - 19:30 Stor kunst

Torsdag 18:00 - 19:30 Bane 2

 

Mødetid: 5 minutter før på banen.

TræningsstedHerfølge Boldklub

Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vejKlik her

undefined

Holdets stab

Cheftræner
profil
Claus Andersen
Træner
profil
Claus Ricky Nielsen

Spillerliste

ingen img
Adrian Ipsen
ingen img
Ahmad Hussain
profil
Albert Holm Jørgensen
profil
Alexander Zingg Galthen
profil
Amir hossein Moradi takhtgahi
ingen img
Anton Nerdal
ingen img
Bayar Amo
profil
Benjamin Rolighed
profil
Berkant Bayrak
ingen img
Bertram Beck Olesen
ingen img
Frederik Flindt Balling
ingen img
Gustav Kiellberg Andersen
ingen img
Gustav Teubert
profil
Jalte Nielsen
profil
Jeremias Friis
ingen img
Johannes Frihagen
ingen img
Joshua Raun Gede
ingen img
Kristian Randløv Blaabjerg
profil
Lasse Nybo Olsen
ingen img
Laurids Boholm Brandsborg
profil
Lucas Høj Hessellund
ingen img
Lucas Meilstrup
ingen img
Mads Saaby Juhl Rasmussen
ingen img
Magnus Rosbæk
ingen img
Mahmod Raad Mohammed Jousif
profil
Malthe Emil Sehested Messerschmidt
ingen img
Muhamed Khankan
profil
Oskar Pedersen
ingen img
Sebastian Hansen
profil
Süleyman Ardahan Vural
profil
Victor Benche Kjær
profil
Yalin Kilic

Tøjsponsor

Seneste nyheder

Næste kampU13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Benløse IF
20. aug
Kl. 12.00
Herfølge Stadion
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår - Pulje 1

Næste kampU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 5

Ude mod
Herlufsholm GF
27. aug
Kl. 10.00
Herlufsholm Stadion
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår - Pulje 5

Næste kampU13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 6

Ude mod
Store Merløse IF
23. aug
Kl. 18.30
St. Merløse Idrætsplads
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår - Pulje 6

Næste kampUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (05) 17/18 • Pulje 1

Hjemme mod
Vinder af Birkerød - BSF
5. sep
Kl. 18.30
Herfølge Stadion
Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (05) 17/18 - Pulje 1

StillingU13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 RB 1906 1 1 0 0 3
2 Herfølge BK 1 1 0 0 3
3 Benløse IF 1 1 0 0 3
4 Nykøbing FC 1 1 0 0 3
5 Næstved I.F. 1 1 0 0 3
6 BK Avarta 0 0 0 0 0
7 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
8 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
9 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
10 Ølstykke FC 0 0 0 0 0
11 FFB 1 0 0 1 0
12 Himmelev-Veddelev BK 1 0 0 1 0
13 Solrød FC 2 0 0 2 0
14 Hørsholm-Usserød IK 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 5

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herfølge BK 1 1 0 0 3
2 Haslev FC 1 1 0 0 3
3 Præstø IF 1 1 0 0 3
4 Holmegaard GB 1 0 1 0 1
5 Herlufsholm GF 1 0 1 0 1
6 FK Sydsjælland 05 0 0 0 0 0
7 TGB 0 0 0 0 0
8 Næstved IF 1 0 0 1 0
9 Toksværd Olstrup Fodbold 1 0 0 1 0
10 B. Frem 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 6

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vetterslev-Høm GF 1 1 0 0 3
2 Store Heddinge BK 1 1 0 0 3
3 Haslev FC 1 1 0 0 3
4 Store Merløse IF 1 1 0 0 3
5 AIK 65 Strøby Fodbold 1 1 0 0 3
6 Faxe BK 1 0 0 1 0
7 Borup IF 1 0 0 1 0
8 Køge Nord FC 1 0 0 1 0
9 Herfølge BK 1 0 0 1 0
10 Ringsted IF 1 0 0 1 0

Holdets aktiviteterDrenge U13-2 (05)

August 2017
20.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
Herfølge BK - Benløse IF
21.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
21.
mandag

19:45 - 20:45

Møde
Forældre-/spillermøde
22.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Optræning U14
23.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
23.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Store Merløse IF - Herfølge BK
24.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
26.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Ølstykke FC - Herfølge BK
27.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
Herlufsholm GF - Herfølge BK
28.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
29.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Optræning U14
30.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
30.
onsdag

18:45 - 19:45

Kamp
Faxe BK - Herfølge BK
31.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
September 2017
2.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - FK Sydsjælland 05
3.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - Himmelev-Veddelev BK
4.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
5.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Optræning U14
5.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Herfølge BK (2) - Vinder af Birkerød - BSF
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
7.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
8.
fredag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge BK - Ringsted IF
9.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
B. Frem - Herfølge BK
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
12.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Herfølge BK - Næstved I.F.
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
14.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
14.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Haslev FC - Herfølge BK
16.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Nykøbing FC - Herfølge BK
17.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - Præstø IF
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
19.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Optræning U14
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
21.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
22.
fredag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge BK - AIK 65 Strøby Fodbold
23.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Haslev FC - Herfølge BK
24.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - Vallensbæk IF
25.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
28.
torsdag

17:45 - 18:45

Kamp
Borup IF - Herfølge BK
28.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
Oktober 2017
1.
søndag

10:15 - 11:15

Kamp
RB 1906 - Herfølge BK
1.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - TGB
2.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
3.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Optræning U14
4.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
5.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
6.
fredag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge BK - Køge Nord FC
7.
lørdag

10:15 - 11:15

Kamp
Holmegaard GB - Herfølge BK
8.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - Slagelse B&I
9.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
10.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Optræning U14
11.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
12.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
14.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
FFB - Herfølge BK
14.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - Næstved IF
15.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
Store Heddinge BK - Herfølge BK
16.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
18.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
19.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
22.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - BK Avarta
23.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
25.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
26.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning U13-2
Omklædning i klubben
28.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Hørsholm-Usserød IK - Herfølge BK
November 2017
5.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herfølge BK - Hillerød Fodbold