Menu

U10 (07)

Træningstider:

Mandag: 16.30 - 18:00 på 2C
Torsdag: 18.00 - 19:30 på 2C

Mødetid: 5 minutter før på banen.
Træningssted: Herfølge Boldklub, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

Holdets stab

Træner
profil
Martin Egtved Munch Jørgensen
Træner
ingen pic
Magnus Kiellberg Andersen
Træner
ingen pic
Frederik Pedersen
Træner
ingen pic
Jonas Flagstad Jørgensen
Holdleder
profil
Carsten Schütt

Spillerliste

ingen img
Amir Hvas
profil
Frederik Benzon
profil
Gustav Gliese-Mikkelsen
profil
Lukas Engelbrekt Pedersen
ingen img
Lukas Grejs
profil
Lukas Hollænder
profil
Mads Andersen
ingen img
Magnus Bønsdorff
profil
Malte Sode Jensen
profil
Marcus Andersen
profil
Marius Bernhoff Larsen
ingen img
Martin Schütt
profil
Nicklas Lærkekvist
profil
Noah Kongsdal Sørensen
ingen img
Pelle Emil Louw Nielsen
profil
Rasmus Jonas Kulager Ipsen
profil
Silas Ingemann Zoëga Pedersen
profil
Simon Peter Nielsen Särnblom
ingen img
Tobias Krog Bahne Kjelstrup

TøjSponsor

Holdets aktiviteterDrenge U10 (07)

April 2017
30.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne (B) I Ringsted
30.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands Stævne (C) I Ringsted
Maj 2017
1.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: 16:30 - 18:00 (Bane 2 C)
Boldrum
3.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
4.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: 18:00 - 19:30 (Lille kunst)
Boldrummet
8.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: 16:30 - 18:00 (Bane 2 C)
Boldrum
10.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
11.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: 18:00 - 19:30 (Lille kunst)
Boldrummet
14.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne (B) I Solrød
14.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne (C) I Karlslunde
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: 16:30 - 18:00 (Bane 2 C)
Boldrum
17.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
18.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: 18:00 - 19:30 (Lille kunst)
Boldrummet
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: 16:30 - 18:00 (Bane 2 C)
Boldrum
24.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
25.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: AFLYST (Kristi Himmelfartsdag)
Boldrummet
28.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne B - I Tune
28.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne (C) I Tune
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: 16:30 - 18:00 (Bane 2 C)
Boldrum
31.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
Juni 2017
1.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: 18:00 - 19:30 (Lille kunst)
Boldrummet
4.
søndag

09:00 - 15:00

Stævne
Muligt 8-mands pinse-stævne i Avarta
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: AFLYST (Grundlovsdag)
Boldrum
7.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
8.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: 18:00 - 19:30 (Lille kunst)
Boldrummet
11.
søndag

09:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne (C) I Borup
11.
søndag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5-mands stævne (B) I Herfølge
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandags træning: 16:30 - 18:00 (Bane 2 C)
Boldrum
14.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Onsdags træning: 16:30 - 17:45 (Bane 2C) Kræver træning både mandag og torsdag
Boldrummet
15.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdags træning: 18:00 - 19:30 (Lille kunst)
Boldrummet
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Sidste træning inden sommerferien

Nyheder U10

  • Klub Nyt
    Fodboldskole 2017
  • Klub Nyt
    Mikro Fodboldskole 2017
  • U7 Nyt
    U7 drenge spiller og sejrer i sidste sekund