Menu

U12-1 Piger (05)

Træningstider

Mandag kl. 18.00 - 19.30 (Store kunst A)

Tirsdag kl. 18.00 - 19.30 (Store kunst B)

Torsdag kl. 18.00 - 19.30 (Store kunst C)

Holdets stab

Træner
profil
Clay Hansen
Træner
profil
Thea Neist olsen
Holdleder
profil
Anne Pedersen
Holdleder
profil
Susan Helmuth Jørgensen

Spillerliste

profil
Agnes Birk-Sørensen
profil
Alma Graulund Olsen
profil
Amanda Engelbrecht
profil
Andrea Sørensen
profil
Asta Hansen
profil
Camille Larsen
profil
Caroline Blume Jakobsen
profil
Caroline Wichmann
profil
Cecilia Ballieu Kjærsgaard
profil
Chloe Clement
profil
Emilie Sørensen
profil
Emma Jensen
profil
Emma Røgen Røjgaard
profil
Fiona Kjeldahl Helenius
profil
Freja Lind
profil
Isabella Struve
profil
Josephine Pedersen-Jensen
profil
Katrine Jensen
profil
Laura Thaulow Munkholm
profil
Leorah - Jai Olsen
ingen img
Malou Pretzer
profil
Mathilde Lercke
profil
Mira Khattar
profil
Nadia Uhrenholt Jørgensen
profil
Nour Balkash
profil
Olivia Pedersen-Jensen
profil
Signe Hansen
profil
Silke Anna Helmuth Jørgensen
profil
Sofja Maigaard
profil
Stine Rydahl

TøjSponsor

U12 Piger Nyheder

  • U10-U12 Pige Nyt
    Nytårstaffel i Herfølge
  • U7-U9 Piger Nyt
    Vi er de "proffe" - sådan er vi bare......
  • U10-U12 Pige Nyt
    Herfølge-piger træner som en prof i HB Køge

Næste kampU12 Piger 1 8-mands (05) • Pulje 3

Ude mod
Solrød FC
29. apr
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
U12 Piger 1 8-mands (05) - Pulje 3

Næste kampU12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 4

Ude mod
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
3. maj
Kl. 19.00
Skælskør Stadion
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) - Pulje 4

Holdets aktiviteterPiger U12-1 (04)

April 2017
29.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Solrød FC - Herfølge-Haslev-Køge
P plads i Herfølge
Maj 2017
1.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
1.
mandag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Olivia og Emilie
2.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
2.
tirsdag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Emma og Leorah
2.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Herfølge BK - Herlufsholm GF
I omklædningsrummet
3.
onsdag

17:30 - 18:30

Andet
Pokalsemifinale U14 Herfølge-Brøndby
3.
onsdag

18:00 - 19:00

Andet
Boldpiger til u14 kamp
3.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
Skælskør Boldklub og Idrætsforening - Herfølge BK
P plads i herfølge
4.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
4.
torsdag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Sofja og Stine
8.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
8.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Dukse: Laura og Agnes
9.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
9.
tirsdag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Amanda og Andrea
9.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Herfølge BK - Lynge-Broby IF
I omklædningsrummet
10.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge-Haslev-Køge - Holmegaard GB
I omklædningsrummet
11.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
11.
torsdag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Camille og Asta
13.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Herlufsholm GF - Herfølge BK
P plads i Herfølge
15.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
15.
mandag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Cecilia og Chloe
16.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
16.
tirsdag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Emilie og Emma
17.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Holmegaard GB - Herfølge BK
P plads i Herfølge
18.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
18.
torsdag

18:00 - 19:30

Andet
Dukse: Fiona og Isabella
18.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Herfølge BK - Lynge-Broby IF
I omklædningen
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
23.
tirsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Greve Fodbold - Herfølge BK
P plads i Herfølge
23.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
24.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Holmegaard GB - Herfølge BK
P plads i herfølge
29.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
30.
tirsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge BK - Solrød FC
I omklædningsrummet
30.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
Juni 2017
1.
torsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge BK - Ringsted Dame FK
I omklædningen
1.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
6.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
7.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
Svogerslev BK - Herfølge BK
P plads i Herfølge
8.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
11.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Herlufsholm GF - Herfølge BK
P plads i Herfølge
12.
mandag

18:00 - 19:00

Kamp
Lynge-Broby IF - Herfølge-Haslev-Køge
P plads i Herfølge
12.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
13.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
14.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Herfølge-Haslev-Køge - Greve Fodbold
Omklædningsrummet
15.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
17.
lørdag

09:00 - 17:00

Stævne
BonBon-Cup
19.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
20.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9
22.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
I omklædning 9

StillingU12 Piger 1 8-mands (05) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Solrød FC 2 1 1 0 4
2 Lynge-Broby IF 1 1 0 0 3
3 Herlufsholm GF 3 0 2 1 2
4 Greve Fodbold 1 0 1 0 1
5 Herfølge-Haslev-Køge 0 0 0 0 0
6 Holmegaard GB 1 0 0 1 0

StillingU12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Svogerslev BK 3 3 0 0 9
2 Toksværd Olstrup Fodbold 3 2 0 1 6
3 Lynge-Broby IF 3 2 0 1 6
4 Vemmelev SGI 3 1 1 1 4
5 Ringsted Dame FK 3 1 1 1 4
6 Herlufsholm GF 2 1 0 1 3
7 Holmegaard GB 3 0 2 1 2
8 Skælskør Boldklub og Idrætsforening 2 0 0 2 0
9 Herfølge BK 2 0 0 2 0